Karpaz Klima
33°C
Clear
Gazimağusa

KARPAZKLİMA MÜHENDİSLİK

Su Arıtma ve Yumuşatma Sistemleri

Su Arıtma ve Yumuşatma Sistemleri

Bir insanın günde içmesi gereken su miktarı en az 2 litredir . Ancak içilen suyun miktarı kadar , suyun kaliteli , temiz ve sağlıklı olması da insan hayatı için önem taşımaktadır .

Bazı şebeke ve kuyu sularında bulunan klor , kurşun , bakır , kum gibi çeşitli kirleticiler ve mikroorganizmalar yaşam kaynağımız olan suyu sağlıksız hale getirmektedir .  İçme suyu arıtma sistemi suyunuzu tüm zararlı maddelerden arındırmaktadır . Musluğunuzdan akan suda zararlı mikro-organizma bulunması riski de vardır . Arıtılan su , vücudun ihtiyacı olan az miktarda kalsiyum ve magnezyum iyonları içerir . Kısaca su arıtma sistemleri sağlık açısından güvenilir suyu elde etmenizi sağlar . Aosmith Ters Osmoz Sistemi ' ni kurdurarak güvenle sağlıklı su tüketebilirsiniz .

Şebeke suları , merkezi şehir arıtma sistemleri tarafından arıtılarak evlerimize ulaşmakla beraber , dezenfeksiyon olarak klorlama yapılması , eski şebeke sistemleri , arızalı boru hatları , su depolarında bekleme gibi etkenler sonucu suyunuz kirleticiler , ağır metaller , kimyasallar ile kötü kokulu ve tatsız hale getirecek diğer yabancı maddeleri içerebilir . Bu kirleticiler sağlığınıza zarar verebilir . Su arıtma sistemleri , kokusuz ve güzel bir tad ile bütün bu kirliliklerin giderilmesine ve içeceğiniz suyun güvenli hale getirilmesine yardımcı olur . Musluğunuzdan zahmetsizce lezzetli ve taze içme suyunu size sunar .

A. O. Smith Ters osmoz su arıtma sistemleri , suda bulunabilecek tüm bakteri ve virüsleri , ağır metalleri , tarım ve böcek ilacı kalıntılarını ve diğer tüm zararlı maddeleri etkin bir şekilde uzaklaştırır . Filtre değişim zamanlarını dikkate alarak kullanım yapıldığında en temiz suyu elde etmenizi sağlar . Evet doğru sistemlerle arıtılmış su tüketmek sağlıklıdır .

Arıtılmış suyun pH değeri , giriş suyu Ph değerine göre değişkenlik göstermektedir . “ TS266 İnsani Tüketim Amaçlı Sular ” standartlarına göre kabul edilen içme suyu pH değerleri 6.5 - 9.5 arasındadır .

Su kalitesi ve kullanıma bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte , ortalama verilerde sistem ön filtreleri yılda iki kere , son filtre yılda bir defa ve membranın ise ortalama 2 - 3 yılda bir değişmesi tavsiye edilmektedir . Aosmith su arıtma cihazlarında filtre kartuş ömürleri ve membran ömrü dijital ekranı veya elektronik musluğu vasıtasıyla müşterilerimize görsel ve sesli olarak bilgi vermektedir , cihazın bünyesinde barındırdığı bu uyarı sistemi sayesinde de tükettiğiniz litreyle orantılı bir filtre ömrü olacağından , gereksiz filtre değişimi vede maliyeti karşınıza çıkmayacaktır .

Sizin özel olarak bir takip yapmanıza gerek yoktur . Aosmith su arıtma cihazları , filtre kartuş ve membran ömürlerinin bitmeye yaklaştığını dijital ekranı veya elektronik musluğu vasıtasıyla müşterilerimize görsel ve sesli olarak bildirir . Cihazınızın filtrelerini değiştirtmek için teknik servisimizden randevu talep edebilirsiniz .

Konusunda uzman kadromuzun yapacağı filtre değişimlerinden ve cihaz üzerindeki kontrollerinden sonra , cihazınızı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz .

Aosmith Su Teknojileri ;

Dünya ' nın en saygın su üreticilerinin üyesi olduğu , Su Kalite Derneği ’ nin ( WQA : Water Quality Association ) bir üyesidir .

Cihazlarımızın ;

CE Sertifikası , Helal Sertifikası ve Su Kalite Raporları mevcuttur .

Tüm ters osmoz su arıtma cihazlarımız elektrik ile çalışıyor , evet elektrik kesildiğinde bünyesinde bulunan depolama tankı ' nın kapasitesi kadar , su kullanımına devam edebiliyorsunuz . İhtiyaç duyulması halinde tank kapasitesi harici ekleme yapılarak da artırılabilmektedir .

Kalsiyum ve magnezyum oranı yüksek olan sularda , bu sert mineraller ısı ile suyun buharlaşması sonucunda , kireç birikintilerine neden olurlar .

Musluk suyunuzda bulunan fazla kireç , su ile çalışan ev aletleri ve ticari ekipmanlarda arızalara , banya ve mutfak yüzeylerinde lekelenmelere vede egzema gibi cilt rahatsızlıklarına neden olabilmektedir .

Aosmith su yumuşatma sistemleri , su ' daki kireci alarak , kirecin neden olduğu zararlı etkileri ortadan kaldırır , ayrıca Aosimith su arıtma cihazınıza da daha kaliteli su gitmesini sağlayacağı için , filtre değişim süresinin uzamasına yardımcı olur .

gorunum tasarim